Blog
Kırmızı Taksi Plakası

 

Kırmızı Taksi Plakası çoğunluğu Büyük Şehirler ‘ de bulunan C Plaka ‘ dan oluşmaktadır, İstanbul ‘ da 18.500 adet bulunan Ticari Taksi Plakası, Nüfus yoğunluğundan dolayı  Türkiye ‘ nin çok Ticari Taksi Plakası bulunan Şehridir.

İstanbul içerisinde iki farklı tipi bulunan Taksi Plakaları T Plaka ve C Plaka olarak ‘ da ikiye ayrılmaktadır. Bu Plakaların takılı olduğu araçları ‘ da bir birinden ayırt etmek için farklı renkleri mevcuttur düne kadar Sarı Taksi ve Kırmızı Taksi olarak iki farklı renge sahip olan araçlar yeni yasa gereği Turkuaz Taksi ve Siyah Taksi olarak renkleri belirlenmiş olup, ancak T Plaka ve C Plakalı Ticari Taksileri bir birinden ayırt etmek için Taksi damaları kullanılmaktadır.

Örnek vermek gerekirse T Plaka takılı Turkuaz veya Siyah Renkteki Taksi,  Sarı ve Siyah Dama takacak , C Plaka takılı Turkuaz veya Siyah Renkteki araçlar ise Sarı ve Turkuaz Damaları Takmaktadır.

Yeni yasa gereği artık İstanbul sokakların ‘ da Sarı ve Kırmızı Taksi göremeyeceksiniz ancak, çalışma ruhsat süreleri dolana kadar Sarı ve Kırmızı Ticari Taksiler hizmet vermeye devam edecek. Bu sebeple Kırmızı Taksi Plakası ‘nın yerini de artık Turkuaz Taksi Plakası almış oldu.

Kırmızı Taksi Plakası ‘nın yerini alan Turkuaz Taksi Plakaları , Plaka Alım Satım ve Plaka Kiralama konusunda piyasadaki değerini  ve yerini halen korumaya devam etmektedir.

Kırmızı Taksi Plakaları yukarıda bahsetmiş olduğumuz yasa gereği Turkuaz Renkte araçlara takılacağından bahsetmiştik, Ancak bu yasa ile beraber Taksi Plakalarının takılacağı araçların segmentleri de daha lüks ve kaliteli hizmet vermek adına D Segmentli araçlara yükseltilerek Ticari Taksi Sektörün de adete yeni bir çağ başladı.

D Segmentli araçlar içerisinde en çok tercih edilen ve Ticari Taksiye en uygun araçlar olarak görülen Skoda Süper B , Wosvagen Passat gibi D Segmentli lüks Taksiler İstanbul sokakların da yerini almaya başladı.

Plaka Kiralama, Plaka Alım Satım ve her bütçeye uygun Taksi Plakası ayrıca yeni Turkuaz Renk ‘de Ticari Taksileri bulabileceğiniz firmamız sektörde 40 yıllık tecrübesi ile siz değerli müşterilerimizin Tüm sorularına cevap bulabileceğiniz güler yüzlü satış danışmanlarımız ile İstanbul ‘ da 8 ayrı bölgede hizmet vermektedir.